Специфичности буџетских корисника
 

Здравство

„Наказно тело не унаказује дух, али лепота душе краси тело.”
- Сенека
22.11.2022.

Јапанска влада наставља да помаже Србији кроз пројекте за основне потребе становништва (ПОПОС)

У Влади Републике Србије потписани су уговори о донацији Јапана за четири општине у Србији. Од 1999. године Јапан је помогао Србији са више од 15 милиона евра, а 39 здравствених установа у Србији добило је мамографе вредности 5,8 милиона евра, док је Влада Јапана организовала и едукацију српских стручњака у Јапану.
ПОПОС донације имају за циљ да подрже социјални развој подручја из ког гравитира установа која подноси захтев за донацију.
Амбасадор Јапана у Србији подсетио је да су до сада у Србији реализована 242 пројекта из донација те земље.
Помоћ од 269.455 евра намењена је Општој болници у Алексинцу, Здравственом центру у Кладову, Центру за социјалну заштиту у Врању и Јавно комуналном предузећу „Градац“ у Тутину.

________________________________________________
28.06.2022.

Наставак „Програма запошљавања најуспешнијих дипломаца медицинских факултета и средњих медицинских школа“

У оквиру „Програма запошљавања најуспешнијих дипломаца медицинских факултета и средњих медицинских школа“, који је Министарство здравља покренуло 2018. године, још 100 најбољих дипломаца државних медицинских факултета (Приштина, Ниш, Крагујевац, Нови Сад, Београд) добило је посао у некој од здравствених установа наше земље, као и прилику за стручно усавршавање, кроз бесплатну специјализацију и докторске студије. Поред 100 најбољих младих лекара, уговоре о раду добило је и 250 најуспешнијих дипломаца средњих медицинских школа, будућих медицинских сестара и техничара, са просеком 5.00.
У оквиру „Програма запошљавања најуспешнијих дипломаца медицинских факултета и средњих медицинских школа“ у нашим здравственим установама укупно је запослено 811 лекара (дипломаца медицине са просечном оценом 10 и 9.50), као и 1.650 најбољих медицинских сестара/техничара.

________________________________________________
11.04.2022.

Уговорена набавка најсавременијих апарата за зрачење

Министарство здравља закључило је уговор о набавци најсавременијих апарата за спољашњу зрачну терапију - линеарних акцелератора најновије генерације, а са циљем замене дотрајалих уређаја у радиотерапијским центрима.
Два линеарна акцелератора биће инсталирана у Институту за онкологију и радиологију Србије и по један у УКЦ Ниш и УКЦ Крагујевац, а вредност набавке, спроведене по процедурама и под надзором Светске банке је 12,7 милиона евра, укључујући и грађевинске радове који износе више од 2,8 милиона евра.
Прошле недеље извршена је највећа набавка дијагностичких апарата, а српско здравство постало је богатије за 135 рендген апарата и 55 ЦТ скенера.

________________________________________________
05.04.2022.

Министарство здравља и СЗО потписали Споразум о сарадњи

Министарство здравља и Светска здравствена организација (СЗО) потписали су двогодишњи Споразум о сарадњи између те две организације, који ће обухватити имунизацију, ментално здравље, антимикробну резистенцију, дигитализацију у здравству и хроничне незаразне болести, уз подразумевану подршку опоравка од ефеката изазваним КОВИД пандемијом.
Директор СЗО подвукао је значајан напредак и стабилност здравственог система Србије у току велике јавноздравствене кризе глобалних размера изазване пандемијом, изразивши наду да ће и наставак сарадње кроз потписани Споразум бити од велике користи грађанима Србије.

________________________________________________
31.03.2022.

Министарство здравља закључило је уговор о највећој набавци дијагностичких апарата

Министарство здравља закључило је Уговор за набавку 190 најсавременијих ЦТ скенера и дигиталних рендген апарата, за 167 здравствених установа у Републици Србији, у вредности близу 48 милиона евра.
У оквиру највеће набавке дијагностичких медицинских апарата и једног од најзначајнијих догађаја у дугој и и богатој традицији здравства Србије, чак 135 најмодернијих дигиталних рендген апарата биће инсталирано у 120 здравствених установа, 65 домова здравља и 55 болница наше земље, у року од наредна три месеца. Поред тога, укупно 55 најсавременијих ЦТ скенера, са две и три радне станице, најреномиранијих светских произвођача почеће да ради у 47 болница, уз претходну едукацију здравствених радника за коришћење напредних могућности ове дијагностике.
Уговорена вредност набавке рендген апарата је 17.992.398,63 евра, укључујући и грађевинске радове који износе 7.674.940,37 евра, док је уговорена вредност набавке ЦТ апарата 29.887.772,00 евра, укључујући и грађевинске радове који износе 4.305.994,81 евра.

________________________________________________

Е-пошта | Мапа сајта | Насловна страна | Вебмастер
_______________________________________________________________________

© 2006 „Образовни информатор“ - предузеће за издавачку делатност.
Београд, Цара Лазара 5A, Тел/факс: 011/3286-489, 328-65-42